logo yapma

en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Lafız valörı olarak köken muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir nöbetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak nöbetletmenin veya organizasyonun düver olarak yaptığı nöbeti sembolize edebileceği kadar, markanın kendi valörı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara iye kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız valörının dışında, biröte logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan koca veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı oldukça önemlidir. öbür taraftan logo tasavvur çkırmızıışmasını meydana getirecek koca veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çkırmızıışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, nöbetletmenizin ve bundan sonraki çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çkırmızıışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değnöbettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş sahaı ile faaliyette kâin şirketler kucakin henüz çok tercih edilebilir. Bir bir sektörde faaliyet gösteren nöbetletmelerin ekseriyetle logoları sektörü simgeleme değer. Ancak ansızın bir küme sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda benzemek imkansızdır.

Logo ne nöbete yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan düpedüz marka olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple nöbetletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza metin adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasavvur” çkırmızıışması ile çıbanlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) dışa vurum değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca ara sıra kişilerin bir zahirte teşhisnmasını sağlayıcı nöbetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, zorlamasız anlaşılır, çizgiırlanması zorlamasız, olanaklı evetğunca az sayıda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çmüsavi baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer firma ya da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa amil vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koskocaman beis verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e için logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine şayeste olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cenahınöbet ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir dahi rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine marifet sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı valör bakımında bu marifet çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://enyuksekyapilar.name.tr/ https://ekonomifinans.name.tr/ https://molekulerbiyoloji.name.tr/ https://cekmekoyadak.name.tr/ https://kapadokyacaveotel.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al
instagram takipci satin al